Ktorý kút Slovenska vyčistíme
do krásna?

Prezrite si niekoľko miest po celom Slovensku, ktoré by si podľa nás zaslúžili po rokoch ožiť. Dajte svoj hlas tomu, ktoré je vám najbližšie. Tri miesta s najviac hlasmi vyčistíme a zošľachtíme tak, aby na nich bolo ľuďom zas dobre. Hlasovať môžete do 31. 5. 2019.

Vyberte miesto, pre ktoré hlasujete.

Malacky
Nadjazd poriadne pod úroveň
Pod nadjazdom v Malackách chodí veľa ľudí. Je totiž priamo na trase medzi dvomi veľkými obchodmi. Zatiaľ ich vítajú len nelegálne graffiti. Nebolo by lepšie mať tu pokojnú oddychovú zónu s lavičkami?
Na brehu
Levice
Altánok a jazierko
Altánok pri jazierku v parku poskytuje návštevníkom príjemné posedenie a relax. Začína už ale pomaly zastarávať a objavili sa na ňom stopy po grafitti, ktoré by bolo dobré vyčistiť alebo nahradiť iným umením. Skrášlený altánok by pekne vyzýval k príjemnému oddychu.
Ľ. Štúra
Nové Mesto nad Váhom
Detské ihrisko, kde nechcete spadnúť
Ihrisko v pokojnej rezidenčnej časti začína byť pre deti nebezpečné. Kolotoč aj hojdačky zúfalo potrebujú vymeniť a hlavne vybudovať dopadové plochy. Všetci vieme, že spadnúť z kolotoča na asfalt nie je žiadna radosť. Kompletnú rekonštrukciu by si zaslúžil aj drevený domček pre deti, kam sa teraz rodičia skoro boja svoje ratolesti púšťať.
M.R.Štefánika
Vranov nad Topľou
Skate park bez poriadnej rampy a lavičiek
Mestský skate park slúži bez opráv viac, ako desať rokov. Aby zostal atraktívny aj pre dnešnú mládež, potreboval by doplniť o moderné prvky pre inline korčuľovanie. Nepochybne by si zaslúžil aj plot a pár lavičiek. V najbližšom okolí sú školy s takmer 2 500 žiakmi, ktorí by vylepšenie parku určite ocenili.
Sídlisko Juh
Spišská Nová Ves
Pamätník, ktorý mesto skôr hyzdí (Pomník) Obetiam SNP
Pamätník Slovenského národného povstania by mohol byť majestátnou dominantou námestia. Miesto toho, aby vyzýval k pozastaveniu a rozjímaniu, vyzerá tak zanedbano, že ho tunajší využívajú k vysedávaniu a ako toaletu. Pamätník by potreboval opraviť, doplniť lavičkami a dostatočne osvetliť. Len tak môže dôstojne plniť svoj pôvodný účel.
Radničné námestie
Trebišov
Detské ihrisko bez zelene
Ihrisko na sídlisku by mali tvoriť hlavne stromy a tráva. Inak sa medzi tými panelmi skoro ani nedá vydržať. V Trebišove to tak ale, bohužiaľ, rozhodne nie je. Okrem stromov a nových herných prvkov pre deti by tu radi pripravili aj oddychovú zónu pre seniorov, ktorých je na sídlisku čím ďalej tým viac.
Škultétyho
Nové Zámky
Ponurý park
Park by nemal byť ponorený do depresívnej sivej farby. Plot aj budova WC by si zaslúžili oživenie veselými farebnými motívami, nevyužívané pódium môže slúžiť ako veľká šachovnica. V parku by sa zišli aj nové drevené prvky. Ponurý park tak môže opäť zažiariť a stať sa príjemnejším miestom pre oddych.
M.R.Štefánika
Hlohovec
Schody na most
Schody na most majú už svoje najlepšie roky za sebou. Vedú na hlavný most z centra mesta. Sú posprejované, ošarpané a zaslúžili by si trocha starostlivosti. Určite by im prospelo vyčistiť, odstrániť grafitti, zrenovovať zábradlie a osvetliť.
Fraštacká
Prievidza
Najzložitejší podchod na Slovensku
Posprejovaným a nevľúdnym podchodom musia denne chodiť stovky detí do školy a zo školy. Nakoľko nie je podchod osvetlený, v zime sú popoludňajšie návraty z vyučovania zvlášť strašidelné. Výhľadovo má podchod prejsť kompletnou rekonštrukciou. Bolo by dobré zatiaľ podchod aspoň vyčistiť a osvetliť.
Športová
Púchov
Skatepark samý betón
Nič proti betónu, ale aj jazdci na skateboarde a korčuliach by si občas radi sadli na lavičku alebo sa schovali do tieňa stromov. Celý skatepark je už dosť spustnutý, čo je škoda, pretože onedlho povedie okolo nová cyklotrasa, takže záujemcov o príjemné posedenie na lavičkách v tieni ešte pribudne.
Nimnická cesta
Liptovský Mikuláš
Podchod, ktorým nechcete chodiť
Cesta na nákupy by nemala byť adrenalínové dobrodružstvo. To by sa ale tento podchod pri hlavnom ťahu Liptovským Mikulášom musel poriadne zrenovovať. Vyčistiť, vymaľovať, osvetliť. Aby sa ľudia nebáli chodiť nakupovať ani po zotmení.
1.mája
Zvolen
Podchod vo Zvolene by ste si k cestám nezvolili
Neosvetlený, posprejovaný a plný odpadkov. Tie obetavo vynášajú miestni dobrovoľníci, ale s kompletnou opravou podchodu by potrebovali trocha pomôcť. Pretože podchody sú na to, aby nimi ľudia chodili. Nie aby sa ich báli.
Balkán
Prečítajte si prosím naše Unilever zásady o súkromí a Zásady používania súborov cookie, aby ste vedeli, akým spôsobom používame Vaše osobné údaje.

Kliknutím na tlačidlo nižšie súhlasíte s Podmienkami akcie.

Kliknutím na tlačidlo Odoslať udeľujete prevádzkovateľovi spoločnosti Unilever Slovensko, spol. s r. o. súhlas so spracovaním osobných údajov.

Partner projektu: